I chcieliśmy ulokować w całym budynku nowoczesną klimatyzację.

I chcieliśmy ulokować w całym budynku nowoczesną klimatyzację.

Po kilkunastu latach eksploatowania naszego domu zadecydowaliśmy się na całkowite przeprowadzenie w nim remontu. W niniejszym kierunku zakupiliśmy jakiekolwiek nieodzowne artykuły budowlane, jakie planowaliśmy wykorzystać do remontu. Wśród nich istniały tynki oraz gładzie wapienne. I mieliśmy umieścić w całym domku nowoczesną wentylację. Owa, którą mieliśmy obecnie, nie odgrywała swojej funkcji. Zdarzało się, że w niektórych miejscach w domu, na ścianach pojawiała się wilgotność. W niniejszym celu nabyliśmy wszystkie potrzebne składniki wentylacji.

Całość pozostała nakreślona pod sufitami, które wkrótce zostały nadwieszone na profilach stalowych. W pokojach umieściliśmy klimatyzatory kanałowe. W własnych dwóch ubikacjach położyliśmy wiatraki łazienkowe z timerem.

Jakiś z ekspertów doradził nam, iż świetnie wykonają one własną rolę w owych pomieszczeniach i będą nam sprzyjać przez lata. W kuchni, w kilku miejscach umieściliśmy dwa wentylatory z zaworem zwrotnym. Wszelkie kupione przez nas krany były wykonane z szlachetnej klasy surowców. Cała wentylacja po uruchomieniu idealnie wypełniała swoją misję. Gdy nadwieszone pozostały obecnie wszystkie sufity, mogliśmy przystąpić do kolejnych akcji remontowych. Na ściany pozostała zamontowana gładź wapienna, która jest zdecydowanie wytrzymalsza na wilgoć. Ściany dodatkowo posmarowaliśmy specjalistyczną farbą trwałą na pleśnie i grzyby. Zastąpiliśmy również podłogi z panelowych na wykonane z drewna. W ubikacji zostały usunięte wszystkie płytki i na ich miejsce zostały umieszczone świeże. Zmianie zostały uległe też wszystkie szafki, umywalka oraz lustro. Potrzeba było podmienić również prysznic oraz wannę. Praktycznie jedyne co pozostało ze poprzedniej toalety toż półka na ręczniki. Była to niezmiernie ładna półka zrobiona z drewna tropikalnego, które było szczególnie wytrzymałe na wilgoć. W kuchni po umieszczeniu wentylacji i podwieszeniu sufitów, podeszliśmy do skucia poprzednich płytek ze ściany. Toż samo zrobiliśmy z kafelkami na podłodze.

Zamieniliśmy wszystkie stare meble kuchenne. Nowe sprzęty kuchenne przygotowane były na wymiar, dzięki czemu perfekcyjnie przystawały do przestrzeni jadalni. Zabudowana pozostała lodówka oraz zmywarka. Na suficie zostały postawione halogeny, jakie stale rozjaśniały wszelką powierzchnię kuchni.

Przebudowy nie uniknęła przestrzeń łóżkowa, gdzie zastąpiona została podłoga tudzież okleiny na ścianach. Z sprzętów pozostało wymienione jedynie łóżko, gdyż zniszczyła się w nim konstrukcja. Kolejne łóżko, które zakupiliśmy w sklepie meblowym, było stworzone z pełnego drzewa modrzewiowego. Do tegoż miało silny stelaż z drewna gruszkowego. Zadecydowaliśmy także, że zmieniamy stary materac sprężynowy na świeży piankowy. Do wszelakiego regenerowanego lokum, poza kuchnią i toaletą, nabyliśmy wykładziny. Wykładzina do sypialni posiadał wschodnie kształty i był kolorowy. W salonie musieliśmy zamienić okno, gdyż rama okna utraciła koloryt, a pojedyncza spośród szyb była pęknięta. Także posadzka kafelkowa napotykająca się w salonie potrzebowała zostać zamieniona. Poniektóre spośród paneli były tak uszkodzone, że właściwie nie było możliwości ujrzeć na nich aktualnie obrazu. Zastąpiliśmy też drzwi wejściowe, ponieważ owe, które były, były w całości porysowane przez swego psa.

Zobacz: Wentylatory z zaworem zwrotnym

Related posts