Różnorodność kosmetyków do pielęgnacji włosów

Ładne, zdrowe i czyste włosy to symbol rozpoznawczy, który często przyciąga spojrzenia innych, a również zwieńcza całość ciała człowieka. Mnogość środków do pielęgnacji włosów, jaka jest obecna w sklepach na 100% zadowoli każdego oraz każda pani wyszuka w niej coś dla siebie. Z drugiej natomiast strony ta rozmaitość artykułów, ich funkcji i sposobów działania może powodować kłopot w wyborze, a także dopasowaniu do różnorakich typów fryzur. Warto zatem pomyśleć czy idealnym rozwiązaniem nie jest powrót do dobrze znanych sposobów pielęgnacji, i tym samym skierować się o pomoc do natury

Niesamowita moc olejków od dawna niesie za sobą sporo korzyści, szczególnie w pielęgnacji skóry i włosów. Szczegółowa regeneracja, i przekazywanie witamin przez olejowanie włosów, zapewnia im ulgę, a rezultat jest zauważalny od razu. Konsystencja substancji otacza strukturę włosa i zabezpiecza go przed mechanicznymi zniszczeniami. Co więcej wzmacniane sa cebulki, a także skóra głowy. Zabieg możemy wykonywać bez nawilżania, lecz olejowanie włosów z nawilżaniem ich gwarantuje bardziej zadowalające rezultaty.

Kawa uznana za afrodyzjak oraz kojący zmysły środek własne zastosowanie znalazła także w kosmetykach. Jej szczególny kolor pełen pigmentu, ułożony na włosy, wspomaga zachowanie ich głębokiej barwy. Co więcej zawartość kofeiny wspomaga ukrwienie skóry na głowie, a również rewitalizację włosowych cebulek. Kawa na włosy może być sporządzona w postaci płukanki, czyli rozcieńczonej w wodzie kawy, albo również peelingu ze zmielonych ziaren.

W ostatnich czasach jeszcze bardziej znane są też mydła do włosów. Choć ich zastosowanie nie jest niestety równie spektakularne jak szamponów, zyskały już one sobie sympatię dużej liczby kobiet. Dzieje się to przez użycie ekologicznych składników, z których są one produkowane. Identycznie jak z olejami, mydła ochraniają oraz pielęgnują włosy, a także są dostosowane dla rozmaitych ich odmian.

Autor: kawa na włosy

Related posts