Sam montaż zdaje się skomplikowany tylko na pozór.

Sufit to z pewnością część pomieszczenia, która sprawia całe mnóstwo problemów podczas remontu. Szlifowanie gładzi, wypełnianie spękań wzdłuż detali konstrukcyjnych, które dadzą o sobie znać po pewnym czasie to nic absolutnie przyjemnego. Jeśli mamy potrzebę skrupulatnego wyrównania sufitu, bardzo dobrym sposobem będzie na pewno wykonanie go na aluminiowym stelażu z płyt gipsowo – kartonowych. W dużym stopniu zaoszczędzi to nasz cenny czas i znacznie łatwiej będzie nam skrupulatnie wyrównać wszelkie pojawiające się ugięcia, bo sufit będzie zamontowany do niezależnej konstrukcji. Taki montaż wydaje się skomplikowany wyłącznie pozornie.

Na początku ustalamy na jakiej wysokości ma się znajdować nasz docelowy poziom sufitu. Kolejno przy wykorzystaniu poziomicy laserowej trzeba wyznaczyć poziome linie wokół pomieszczenia. Dzięki nim mamy pewność, że sufit będzie należycie wypoziomowany. Odradza się odmierzania wszelkich odległości od sufitu, który już istnieje, bo nie posiadamy gwarancji, iż jest prawidłowo wykonany. Zabieramy się za montaż odpowiednich listew dookoła pomieszczenia, a kolejno pomiędzy nimi, w rozstawie takim, żeby ułatwić sobie montowanie płyt gipsowych. Po umocowaniu aluminiowego stelażu a także przymocowaniu go do sufitu możemy zabrać się za wypełnienie wolnych przestrzeni pomiędzy stelażem, a istniejącym sufitem specjalistyczną wełną mineralną. Taki zabieg zagwarantuje dodatkowe docieplenie danego pomieszczenia. Po zakończeniu tego etapu, jeżeli planujemy wykonanie oświetlenia myślę, że najlepiej jest położyć potrzebne przewody elektrycznej instalacji.

Kolejnym krokiem jest ułożenie a także zamontowanie płyt gipsowo – kartonowych. Po przymocowaniu takich płyt i zagruntowaniu ich zaklejamy wszelkie łączenia z wykorzystaniem siatki, która zapobiega pęknięciom złączeń które powstają w czasie pracy poszczególnych elementów. Na całkowicie wyschnięte złączenia a dodatkowo płyty po wcześniejszym zagruntowaniu naszej powierzchni będziemy mogli wziąć się za rozkładanie masy gipsowej. Czym grubsza warstwa gładzi tym trudniej będzie nam zyskać gładką powierzchnie w trakcie szlifowania. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zrobienie tego na parę razy nieco cieńszymi warstwami. W momencie kiedy sufit będzie już całkowicie gotowy do malowania musimy go uprzednio zagruntować i powycinać wszelkie otwory pod oprawy sufitowe wpuszczane.

Na rynku znaleźć możemy różnego typu środki przeznaczone do gruntowania. W przypadku, kiedy chcielibyśmy gruntować daną powierzchnię uprzednio przed malowaniem wspaniałym wyjściem jest kupno preparatu do gruntowania, który jest już wymieszany z farbą w białym kolorze. Taki preparat będzie pełnił funkcje podkładu pod farbę. Sufity podwieszane sprawdzą się idealnie w absolutnie każdym rodzaju budynków od tych budowanych tradycyjną metodą, aż do tych które wykonane są metodą szkieletową. Poprzez takie rozwiązanie będzie mogło nas ominąć czasochłonne tworzenie otworów a ponadto bruzd na instalację elektryczną. Umożliwia ono również docieplenie a także ograniczenie strat ciepła w naszym pomieszczeniu. Konstrukcja ta jest lekka i niezwykle łatwa do ewentualnego demontażu.

Obecnie można nabyć też płyty wodoodporne, przez co konstrukcja ta może być zastosowana w wszystkich pomieszczeniach z ogromną ilością wilgoci w powietrzu. Sufity podwieszane bez wątpienia jeszcze przez długi czas będą gościły w naszych obiektach, ponieważ są szybkie do stworzenia, bardzo ekonomiczne a oprócz tego świetnie wyglądają.

Autor: sufity podwieszane

Related posts