Zacznijmy od momentu, w którym praktycznie zaczyna się swój dzień, czyli od toalety

Zacznijmy od momentu, w którym praktycznie zaczyna się swój dzień, czyli od toalety

Oświetlenie lokalu od sporego czasu nie gra już tylko roli utylitarnych. Oczywiście tych nawet jedna osoba nie kwetsionuje, ale należy przyznać, że obok zastosowania użytkowego, oświetlenie danych pomieszczeń spełnia również role ozdobne.

Rozpocznijmy od miejsca, w którym w zasadzie zaczyna się nasz poranek, czyli od łazienki. Bo nasze oczy po śnie nie są jeszcze przystosowane do ostrego oświetlenia, bazowe oświetlenie ma być stonowane. Światło ubikacji ma nas przede wszystkim łagodnie pobudzać do roboty. Bardzo dobrze także, w momencie gdy obok głównego źródła oświetlenia w łazience znajduje się źródło punktowe. Koniecznie musi ono być zespojone z lustrem, by ranny makeup czy drobne zabiegi higieniczne mamy możliwość było zrobić dokładnie.

Zupełnie inaczej niż w ubikacji powinno przedstawiać się światło salonu. Bo duży pokój jest pokojem odpoczynku a także nauki, ważne jest nie tylko, ażeby światło było tu ciepłe i z możliwością uregulowania natężenia. Równie dość istotna jest także aura, która potrafi dać pomieszczeniu oryginalny nastrój. Z pewnością funkcję tej błony pełni głównie kandelabr. W głównym pokoju spełnia on niezwykle istotną funkcję upiększającą. Oraz to nie tylko wówczas, kiedy  oświetlenie jest zapalone. Też w ciągu dnia jest on kawałkiem decydującym o wyrazie estetycznym pokoju. Poprzez to także jego wybór musi być zawsze perfekcyjnie sprecyzowany.

Oświetlenie, które nadal niedawno było wyłącznie pomocą w naszej codzienności, na dzień dzisiejszy jest też fragmentem stanowiącym o tym, jaki w pomieszczeniu jest nastrój.

Więcej : http://www.hartman-poliester.pl/jedno-zrodlo-wiele-rozwiazan/

Related posts