Kolejnym, tak samo istotnym etapem jest wybór ubrania, który włożymy danego dnia.

Niewątpliwie każda dziewczyna uwielbia dobrze się prezentować. Nie bez powodu spędzamy w łazience sporą większość poranka, żeby zadbać o cerę, zrobić make up i wykonać należytą fryzurę. Kolejnym, tak samo ważnym etapem jest dobór ubrania, który założymy konkretnego dnia. Tego typu zadanie jest istotnie ułatwione, kiedy okazja nie wymaga założenia odświętnego stroju. Spory kłopot zaczyna się, gdy mamy przed sobą bardzo ważne spotkanie biznesowe albo rodzinną uroczystość, na którą zaproszono nas np. uroczystość zaślubin.

Czasem znacznie więcej czasu zajmuje nam wybranie nie samej kreacji, ale rozmaitych dodatków, takowych jak obuwie, torebka, czy też biżuteria. W naszej głowie tworzy się wtedy dużo przeróżnych pytań: “Czy kolorystycznie powinny pasować one do kostiumu?” “Czy problemem będzie, jeśli będą kontrastem do całości stroju?”

Ważnym atrybutem każdej kobiety niewątpliwie jest torebka. Torebka spełnia bowiem nie tylko funkcję dekoracyjną, niemniej jednak musi być też bardzo funkcjonalna. To właśnie do torebki chowamy różne drobiazgi, które okazać się mogą zbawienne, np. chusteczki higieniczne, szminka, lusterko, portfel, pigułki przeciwbólowe. Częstokroć panie  odchodzą od tendencji kompatybilności barw. Co to oznacza? Jeżeli kreacja występuje w stonowanym kolorze, pozostałe szczegóły garderoby, w tym również dodatki, powinny z nim kontrastować. Dziewczyny, kupując wizytowe torebki, stawiają na mocne, wzorzyste akcenty, w ogóle nie ujmujące im gracji. To samo dotyczy ślubów. Na parkiecie dominują raczej torebki w żywych kolorach. Nawet torebki ślubne Tarnów wyróżniają się fantazyjną fakturą.

Related posts