Miasto wymyśliło system wypożyczania sprzętu na minuty.

W dobie nowoczesnego budownictwa i coraz to szybszego rozwoju miast, kładzie się niezwykły nacisk na ochronę przyrody oraz ekologię. Coraz większa liczba osób w

ośrodkach miejskich generuje bardzo duże zapotrzebowanie na nowe lokale mieszkalne. Miejska architektura próbuje sprostać potrzebom nowych mieszkańców i stara się rozmieścić bloki tak, aby nie zaburzały przepływu powietrza, a oprócz tego dostarczały bardzo dużo zielonej przestrzeni dla ludności. Dodatkowo, coraz częściej będziemy mogli spotkać się z wielką potrzebą mieszkańców, jaką jest zadbanie o ekologię a także czystość w mieście. Takie podejście sprawia, że architekci są zobowiązani zadbać o bardzo dużą sumę na segregowane odpady, koszów na nieczystości po zwierzętach domowych, a oprócz tego głównie dużą ilość ścieżek dla rowerzystów i dróg dla spacerowiczów. Zatłoczenie w aglomeracjach powoduje podwyższoną ilość samochodów na drogach, a to skutkuje pojawiającymi się zakorkowanymi drogami w dowolnej części miasta.
Coraz więcej ludzi, próbuje oszczędzić czas oraz stosuje inne sposoby przemieszczania się aniżeli samochód. Zazwyczaj są to tramwaje oraz autobusy, jednak coraz częstszą opcją są rowery a dodatkowo hulajnogi elektryczne. Jak w wypadku tych drugich, nie jest kłopotem złożenie jej oraz zapakowanie w futerał ochronny oraz przenoszenie ze sobą, tak w wypadku roweru, nie jest to już takie proste. Niema możliwości, żeby rower złożyć i zabierać go z sobą na uczelnię czy do pracy, ze względu na to wiata palacza są coraz bardziej niezbędne na planie każdego rozwijającego się miasta. Powinny znaleźć swoje miejsce przy każdym większym obiekcie w mieście, a ponadto powinny mieć właściwą liczbę stanowisk. Coraz to częściej możemy spotkać duże parkingi dla rowerów, jakie są zadaszone, a dodatkowo mają odpowiednie zabezpieczenia przed złodziejami. Jednak, pomimo rosnącej ilości takich miejsc, cały czas będziemy mogli zetknąć się z opinią, iż nadal ich brakuje, bądź już postawione są źle projektowane. Są małe i znajdują się w nieodpowiednich miejscach, przez co wyznaczony teren zajmowany jest przez motocykle, a także pojazdy samochodowe.
To powoduje, że rowerzysta nie może korzystać z wyznaczonego miejsca i jest zmuszony poszukiwać innej możliwości przy barierkach oraz słupkach. Dlatego tak istotne jest, by na planie miasta znaleźć dobrze położone miejsca dla rowerzystów, jak również odpowiednio je zaprojektować bez szkody dla innych. Miasto dba też o osoby, które nie mają prywatnych środków komunikacji więc wymyśliło system , w którym wypożyczamy sprzęty na minuty. Taki system funkcjonuje w każdym większym mieście, posiada dużą liczbę sprzętów a ponadto parkingów, gdzie możemy po upływie czasu zwrócić rower. Tego typu miejsca w wielu przypadkach znajdują się przy przystankach lub w miejscach częściej uczęszczanych jak rynek czy centrum handlowe. Ta inicjatywa, wspiera te osoby, które pragną być ekologiczne, szybko poruszać się po mieście, lecz nie mają możliwości na posiadanie własnego sprzętu. W dynamicznie rozwijających się aglomeracjach takie rozwiązania będą niezbędne na każdej drodze i przy każdym bloku.

 

Related posts