1wsze druki w tej technice odnotowane były jednak w latach osiemdziesiątych, a działalność wiązana z koncepcją nad tą technologią rozpoczęto już w początkowym etapie lat 70tych.

1wsze druki w tej technice odnotowane były jednak w latach osiemdziesiątych, a działalność wiązana z koncepcją nad tą technologią rozpoczęto już w początkowym etapie lat 70tych.

W powszechnej świadomości ludzi druk 3d to stosunkowo nowa technika, która dopiero co się rozwija. Pierwsze wydruki w tej technice miały miejsce jednakże w latach 80, a prace powiązane z wizją tej technologii rozpoczęto już na początku lat siedemdziesiątych. Warto mieć na uwadze także, że w technice 3d zrobiono już omal wszystko. Jest to nienajlepsza informacja dla osób dopiero w tym momencie inwestujących w ten patent. Niewątpliwie jest możliwość ulepszać urządzenie, ale bywa to wyjątkowo drogie działanie, wymagające ambicji, oprócz pieniedzy, również ogromnej ilości ludzi. Nie zmienia to natomiast tego, że zapotrzebowanie rynku na tego typu świadczenia jest duże. Ceny tych drukarek także uległy zmodyfikowaniu w przeciągu ostatnich lat. Robią się one tańsze, przez co stale powiększająca się liczba osób  może zakupienia jej na potrzeby domowe. Najmniej kosztowne można kupić już za niecały 1000 pln. Niewątpliwie im drukarka droższa, tym wydruki są lepszej jakości. Druk 3d w chwili obecnej jest przeznaczony tak do zabawy, jak również fabrykacji przykładowo pierwowzorów. Prototypowanie jest niewiarygodnie ważnym elementem, który poprzedza w sposób bezpośredni produkcję masową. Na tym etapie, przy niedużych kosztach druku, możemy wyeliminować wszelkie wady. Najnowsze wykorzystania tego typu druku będziemy mogli spotkać w medycynie, a także w usługach architektonicznych. Dzięki nim architekt ma możliwość pokazać swoim klientom formę zaprojektowanego lokalu, czy budynku użytkowego.

Autor: druk 3d

Related posts