Każdy posiadacz samochodu terenowego bardzo dobrze wie…

Właściwie każdy posiadacz pojazdu terenowego bardzo dobrze wie, że bez odpowiednich opon nie będzie możliwa genialna a także komfortowa jazda. Opony terenowe to jednakże znaczny wydatek. Nabycie czterech sztuk wiąże się często z ceną sięgającą nawet tysiąc pln. Z tegoż powodu duża część osób wybiera zakup używanych. Czy w rzeczywistości się to opłaca?

 

Opony terenowe używane bez wątpienia mają zarówno wady i zalety. Zacznijmy od rzeczy pozytywnych, a takim pozytywem jest z pewnością niska cena za towar o relatywnie bardzo dobrej jakości za jaki w normalnym sklepie zapłacilibyśmy o wiele więcej. Części z drugiej ręki nie muszą być wszak zniszczone lub nietrwałe – zdarza się bowiem, że ktoś chce pozbyć się jakiś rzeczy z jakich bardzo rzadko korzystał lub zwyczajnie zakupił je przypadkowo. Tu jednak należy wziąć pod uwagę obowiązek należytego rozeznania się przed dokonaniem zakupów w historii danego towaru. Musimy zatem posprawdzać zużycie opon,które nas interesują – nie ma sensu kupować takiej części tylko dlatego, że cena jest niska, jeśli za chwileczkę zmuszeni będziemy do ponownych zakupów. Tego typu oszczędzanie jest po prostu bezsensowne.

 

Używane opony terenowe kupić będziemy mogli w serwisach aukcyjnych takich jak na przykład allegro czy olx, dawniej tablica, oraz w komisach. Warto mieć na uwadze to, że przeważnie nie będziemy mieli w takiej sytuacji prawa do otrzymania gwarancji.

Źródło: Opony terenowe

Related posts