W takich momentach przydatna jest niewątpliwie autolaweta.

Wszelki kierowca spotkał się na pewno nie raz z nieciekawą sytuacją, jaką jest awaria auta. Sytuacja tego typu może być spowodowana wyeksploatowaniem niektórych części układu mechanicznego, gumy lub kolizją drogową. W niektórych chwilach niestety nie potrafimy odpalić naszego samochodu i dostać się do warsztatu samochodowego.

W tego typu chwilach pomocna jest niewątpliwie autolaweta. Wystarczy przedzwonić do sprawdzonej placówki i w krótkim czasie nadjedzie pojazd, który przewiezie nasz pojazd we właściwe miejsce. Holowanie aut w bardzo wielu sytuacjach jest jedynym rozwiązaniem.

Jeśli chcemy być bezproblemowi podczas drogi, nie martwić się o to, po kogo zadzwonić, prawie, że wszelka firma ubezpieczeniowa zapewnia opcję zakupu dodatkowej pomocy, która w razie potrzeby gwarantuje holowanie samochodów. Jest to dodatkowo płatna opcja, natomiast w wielu sytuacjach pomaga postępowanie przy powstałej awarii.Firmy posiadające autolawety samochodowe i udzielające usługi w tej kategorii posiadają różnorodne cenniki.

Zazwyczaj uzależnione są one od lokalizacji, w której jesteśmy, a placówki obliczają opłatę ostateczna w oparciu o liczbę przebytych kilometrów. W dzisiejszych czasach łatwo można także wynajmować lawety, by móc we własnym interesie przetransportować samochód. Jest to potrzebne przykładowo przy przywożeniu samochodów z państw zagranicznych.

Cena wynajmu auta holowniczego naliczana jest często od doby. Przedsiębiorstwa oferujące tego typu auta także na godziny oraz dłuższe okresy, a cena zależna jest dodatkowo od ładowności a także opcji autolawety.

Zobacz: wywóz aut na złom białystok

Related posts