Dostępność metod jest ogromna.

Dostępność metod jest ogromna.

Grupa owadów ,które uwielbiają ulokować się w drewnianych elementach naszego własnego mieszkania jest spora. Zazwyczaj winą za te szkody obciążamy kornika, jednakże szkód w naszych meblach, podłogach oraz dachach dokonują też inne szkodniki, na przykład kołatek domowy lub spuszczel pospolity.
Zwalczanie korników w drewnie wcale nie należy do czynności łatwych. Dostępne są jednakże techniki jakie pozwalają na przeprowadzenie odkażenia drewna w skuteczny sposób.
Do takich sposobów zaliczamy dezynsekcje polem elektrycznym, metoda mechaniczna, która polega na usunięciu uszkodzonej partii drewna oraz zastępowaniu jej zdrową, czy także fizyczna metoda, która wykorzystuje gorące powietrze. Prócz tego zwalczanie owadów w drewnie można przeprowadzić z zastosowaniem fumigacji. Polega ona na wtłoczeniu w drewno trującego środka za pomocą pary, gazu lub dymu. Metodę tę wykorzystuje się również do dezynsekcji budynków, natomiast trzeba pamiętać, iż jest to metoda bardzo toksyczna. Kolejnym sposobem na pozbycie się szkodników z drewna jest coś takiego jak iniekcja ciśnieniowa. Do wprowadzenia środka chemicznego w strukturę drewna używa się w niej wysokie ciśnienie.
Dostępność metod jest ogromna, bardzo dużo z nich charakteryzuje się bardzo dużą efektywnością. Ważne jest, ażeby wybrać prawidłową dla swoich wymagań.

Autor: Fumigacja Warszawa

 

Related posts