Nie można wykonywać jej samodzielnie.

Nie można wykonywać jej samodzielnie.

Składowanie zboża w silosach i rozmaitych magazynach jest zagrożone pojawieniem się nieproszonych owadów, roztoczy lub rozmaitych gryzoni. Żeby pozbyć się szkodników wykorzystuje się m.in. zabiegi polegające na gazowaniu i ozonowaniu.
Fumigacja zboża polega na porozmieszczaniu w zainsektowanym miejscu specjalnych pastylek ,które wydalają gaz (podczas reakcji chemicznej z wilgocią w powietrzu powstaje fosforowodór). Zwalczać można insekty, pyłki, gryzonie bądź larwy. Gazowanie może też być wykonane jeszcze przed napełnieniem silosa lub magazynu. Tak czy siak- środek musi być precyzyjnie dostosowany do potrzeb i wymagań klienta oraz przeznaczony do usunięcia danego kłopotu. Fumigacja zbóż jest zabiegiem ,który wymaga także zrealizowania określonych środków bezpieczeństwa. Nie można przeprowadzać jej samemu, środkami zakupionymi gdzieś w sieci internet, dlatego że niesie to olbrzymie ryzyko.
Tego typu zadania należy zlecać specjalistom, ,którzy posiadają zarówno stosowne kwalifikacje jak również ogromne doświadczenie. Dobrze jest sprawdzić jakość świadczonych usług przez sprawdzenie referencji innych klientów i posiadanych poprzez danego profesjonalisty dyplomów. Specjalistyczny wykonawca udzieli również gwarancji a dodatkowo bez problemu zgodzi się na podpisanie przejrzystej umowy czy zleceń na oferowane usługi fumigacji zbóż.

Zobacz więcej: Fumigacja zboża

Related posts