Odpowiedź jest prosta.

Wiele osób zastanawia się co mogłoby być taką dobrą alternatywą do pokrycia dachu zamiast tradycyjnej dachówki betonowej bądź ceramicznej. Ceramiczne dachówki charakteryzują się dość wysokimi kosztami wykonania i trudnym montażem. Co więc nada się jako tani zamiennik, a do tego łatwiejszy w montażu? Odpowiedź jest prosta: blachodachówka.

Ten typ krycia dachu stosowany może być również z dachowymi membranami, które dodatkowo chronią przestrzeń pod blachą a także pozwalają na właściwą wentylację dachu od okapu, aż po sam szczyt. Blachodachówka ma to do siebie, że jest niebywale prostą w zrobieniu, transporcie oraz montażu formą dachowego pokrycia. Stosuje się ją najczęściej do ochronienia przemysłowej zabudowy, obiektów użytkowych, rozmaitych altanek, czyli tam, gdzie najważniejszy jest głównie ekonomiczny materiał, który spełnia swoją rolę za niewielką cenę.

W trakcie montowania blachodachówki używamy farmerskich wkrętów żeby trwale przykręcić kontrłat do dachu i pokrycie łąt. Ponadto do tego rodzaju krycia dachowego możemy zastosować znaczną większość dachowych akcesoriów oferowanych przez bardzo dużo firm ,które produkują kratki okapowe, kominki, snowstoppery itp.

Zobacz: Dobra blachodachówka

Related posts