Olejowane podłogi stają się bardzo popularne.

Podłoga drewniana to z pewnością coś, w co powinno się inwestować. Drewno absolutnie nigdy nie wychodzi z mody, a prócz tego jest niezwykle  trwałe oraz bardzo dobrze wygląda, niezależnie od tego, w jakiej postaci je posiadamy w mieszkania.
Wracając jednakże do podłogi drewnianej, to trzeba stwierdzić, że można ją zabezpieczyć na różnorakie sposoby. Bardzo znane jest pokrywanie drewnianego parkietu bądź również drewnianych desek podłogowych lakierem, ale możemy także pokrywać je takim specjalnym olejem. Podłogi olejowane są coraz bardziej popularne, zresztą można od razu kupić już deski podłogowe, które są olejowane. A czym w zasadzie wyróżniają się podłogi olejowane czy deski olejowane? Otóż, gdy zastosowany zostanie olej, na drewnianej powierzchni znikają wszystkie drobne zarysowania, które z czasem po prostu ulegają zatarciu, a w razie uszkodzeń możliwe jest nawet wykonanie częściowej renowacji. Olejowane drewno jest zdecydowanie bardziej naturalne w dotyku aniżeli w przypadku, gdy pokryjemy je lakierem, dlatego że olej nie tworzy na nim przeźroczystej warstwy, ale całkowicie wnika do wnętrza drewna.
Wybierając olejowane podłogi, trzeba pamiętać jednakże o tym, że konieczna będzie znacznie częstsza jej renowacja. Ponadto musimy też czyścić ją specjalnymi środkami. Wybór więc uzależniony jest od nas samych.

Zobacz: Podłogi olejowane

Related posts