Taką metodą możemy niszczyć owady.

Fumigacja to metoda pozwalająca na zwalczanie szkodników ,które gnieżdżą się w drewnie. Polega na wtłaczaniu w drewno pod ciśnieniem preparatów chemicznych wykorzystując do tego gaz, dym lub parę.
Sposób ten wymaga, ażeby fragment odkażany zamieszczony był w opakowaniu szczelnym, do którego pod wpływem ciśnienia wprowadzany jest środek chemiczny. Tą metodą możemy niszczyć owady w pojedynczych przedmiotach, na przykład meblach, ale możemy ją zastosować także do czyszczenia pomieszczeń,  a- pod folią – nawet całe domy.
Na znacznie mniejsza skalę, do likwidowania w gospodarstwach much i komarów, wykorzystywane są elektrofumigatory, małe urządzenia ,które emitują niewielką ilość neutralnych dla człowieka oparów.
Metoda ta używana jest z ogromnym powodzeniem także do dezynfekcji drewnianych opakowań ,które wykorzystywane są w międzynarodowym transporcie, takowych jak palety drewniane a także skrzynie. Jest to wymagane, ażeby zapobiec rozpowszechnianiu się insektów..
Dzięki zastosowaniu gazu lub też dymu, preparat chemiczny z łatwością przenika do środka drewna dosłownie wówczas, kiedy  jest pokryty farbą albo lakierem.
Fumigacja uważana jest za skuteczną metodę wyzbywania się  rozmaitych szkodników drewna. Ważne jest, iż nie jest ona szkodliwa dla odkażanego surowca.

Więcej: Dezynfekcja Bydgoszcz

Related posts