W tym przypadku muszą być całkowicie czyste.

Opony są bardzo częstym przedmiotem ,który jest wysyłany za pośrednictwem usług kurierskich. Bardzo ważne w tym procesie jest prawidłowe zapakowanie opon do transportu.

Standardowo opony pakuje się w karton. W tym przypadku muszą być całkowicie czyste a dodatkowo suche, takim sposobem nie pobrudzą pozostałych paczek. Karton, w który pakujemy nasze opony musi być solidnie wykonany. W jednym kartonie powinny być 2 albo więcej egzemplarzy opon, które nie mogą przesuwać się w środku pudła. Do spakowania możemy użyć wypełnienia. Jeżeli do czynienia mamy z większymi oponami, możemy spakować je pojedyńczo, każdą oponę w innym kartonie.

Kolejnym innym sposobem na spakowanie opon jest łączenie ich po 2 sztuki a także oklejanie taśmą. Pakując w ten sposób, opony również muszą być czyste i suche. Spakowane opony powinny być nieruchome, nie mogą przemieszczać się w trakcie transportu. Po złączeniu opon najlepiej owinąć je w folię, tak aby nie został w nich żaden otwór. Na płaskiej powierzchni przygotowanej przesyłki należy przykleić list przewozowy.

Jeśli opony mają felgi, muszą być wysłane za pomocą kartonu.
Tego typu przygotowanie naszych opon do wysyłki kurierem ułatwi wysyłkę oraz nie przyniesie nam dodatkowych kosztów związanych ze złym spakowaniem produktu do wysyłki.

Zobacz więcej: Przygotowanie opon samochodowych do wysyłki kurierem

Related posts