W wielu domach montowane są współcześnie piece na pellet.

Aktualnie popularnym paliwem ,który służy do ogrzewania domów są biopaliwa. Wynika to z rosnącej ekologicznej świadomości społeczeństwa a dodatkowo mody na bycie „eko”. Biopaliwa pozwalają na także zoptymalizowanie kosztów związanych z ogrzewaniem domów. Do biopaliw możemy wliczyć między innymi pellet.

W sporej ilości mieszkaniach montowane są aktualnie piece na pellet. Znakomity pellet jest w postaci kawałków takiej samej wielkości. Produkowany jest on bardzo często z drewna, a dokładniej z trocin ,które są produktem ubocznym w wszelkich tartakach. Do produkcji pelletu używa się zarówno drewno liściaste jak i iglaste. Ponadto możemy się zetknąć z pelletami produkowanymi z trawy.

Jeżeli chcemy wybrać najlepszy pellet należy pamiętać o paru podstawowych zasadach. Bardzo dobry pellet powinien mieć powierzchnię gładką, a zawartość pyłu musi być  niewielka. Niepokój powinna wzbudzić spękana powierzchnia oraz bardzo duża zawartość pyłu. To źle świadczy o jakości tego biopaliwa.

Ciekawym a także szybkim sposobem na skontrolowanie jakości pelletu (szczególnie dla osób, które mają z tym problem) jest zanurzenie go w wodzie. Dobrej jakości pellet bez wątpienia powinien zatonąć, jednak ten gorszej jakości unosił się będzie na wodzie. Przywiązać powinniśmy uwagę do tego, jaka jest jakość pelletu. Jest to inwestycja w nasze cztery kąty oraz nasz komfort.

Zobacz: Dobry pellet tylko w Warszawie

Related posts