Zacząć możemy od tych najprostszych, domowych metod.

Dla porządku musimy doprecyzować, że kornik, tak chętnie obarczany całą winą za szkody spowodowane w meblach drewnianych lub podłodze, jest zazwyczaj w ogóle niewinny. Winnymi odpowiedzialnymi za widoczne dziurki w drewnie a także ubytki są często kołatki oraz spuszczele, zazwyczaj mylone z kornikami. Jakie zatem są skuteczne metody zwalczania korników w domu (tzn. tych niby-korników)?

Zacząć będziemy mogli od najprostszych, domowych sposobów i  potraktować szkodniki terpentyną, którą przy użyciu strzykawki aplikuje się do poszczególnych dziurek. Jeżeli natomiast korniki zdążyły już zaatakować znaczny obszar, sięgnąć musimy po profesjonalne biobójcze środki albo zaczerpnąć wsparcia fachowców, jacy zastosują znacznie bardziej zaawansowane sposoby zwalczania korników w naszym domu. Przykładowo może być to użycie mikrofalowych urządzeń ,które potrafią nagrzać drewno do temperatury powyżej 55 stopni Celsjusza, w której to szkodniki ulegają unicestwieniu.
Następną niestety toksyczną metodą na walkę z kornikami jest tak zwane gazowanie drewna, inaczej mówiąc fumigacja drewna. Zabieg tego typu musi być poprzedzony precyzyjnym uszczelnieniem obiektu poddawanego fumigacji, a całkowite jego wykonanie zajmuje zazwyczaj okres od półtora do dwóch tygodni (10 – 14 dni).

Źródło: Firma zwalczająca korniki

Related posts