Makijaż permanentny, to inaczej makijaż robiony na stałe.

Czym właściwie jest makijaż permanentny i po co właściwie się go używa? Odpowiedź na tego typu pytanie jest prosta. Absolutnie każda pani lubi wyglądać atrakcyjnie. Sposoby ozdabiania i upiększania twarzy jak i figury były różne, w zależności od czasów, panującej mody oraz kultury, dokładnie tak samo jak i otrzymywane efekty końcowe, ale wszystko zostaje nieustannie sprawą gustu.

Makijaż permanentny, to mówiąc inaczej makijaż stały, który przede wszystkim polega na zaaplikowaniu pod skórę odpowiednich barwników, stosowanych głównie w okolicach ust, brwi i oczu. Można go porównać do tatuowania. Trwałość otrzymanego efektu jest bardzo różna, natomiast są klientki, u których taki makijaż potrafi utrzymać się nawet mniej więcej cztery lata! Makijaż permanentny pozwala radować się doskonałym wyglądem o każdej porze dnia i nocy.

Częstokroć kobiety chcą poprawić wygląd i kształt własnych brwi. Jeśli zamierzamy nadać lepszy kształt naszym brwiom najlepsza jest technika ombre, niewątpliwie jedna z najpopularniejszych metod tego makijażu, ciesząca się także bardzo dużą sympatią klientek. Metoda ta polega na dokładniejszym i delikatniejszym blendowaniu, przez co brwi nie są jednolite, ale niezwykle przybliżone do ich naturalnego kształtu.

Chcąc podkreślić nasze brwi będziemy mogli zastosować także tak zwany microblading, czyli domalowywanie włosków w miejscu brwi. Metoda tego typu nie powoduje zagęszczania brwi, jednak także pozwala nadać im naturalny wygląd. Permanentny makijaż to idealne wyjście dla dziewczyn, które w zabieganym świecie nie mają czasu na spędzanie kilku godzin przed lustrem wykonując makijaż. To także świetne rozwiązanie, dla ludzi lubiących sporty wodne, bo nie ulega on rozmazywaniu. Każdego dnia umożliwi zachować twarzy piękny, zdrowy wygląd, doskonale tuszując niedoskonałości.

Autor: Microblading Kielce

Related posts