Równe ząbki dodają uroku.

Niesamowity, równy, biały uśmiech jest snem każdej osoby, bez względu na płeć, wiek a także status społeczny. Zęby są atrybutem człowieka, według statystyk, to na uzębienie spoglądamy najpierw poznając kogoś nowego. Proste zęby niestety nie są przeznaczone każdej osobie, ba często za linią ładnych zębów stoją częste wizyty w gabinecie stomatologicznym. Dzieje się tak ze względu na to, iż za krzywizny wewnątrz jamy ustnej odpowiada dużo różnych czynników, często nieuzależnionych od nas. Bywa to z pewnością poniekąd spowodowane genami, ale też wpływ na równe zęby ma także dieta oraz metoda przyjmowania potraw, już nawet w wieku niemowlęcym.

Długotrwałe korzystanie z smoczka, ssanie kciuka itd, może powodować skrzywienie uzębienia. Jeżeli proste zęby są oznaką urody a także dodają pewności siebie, to analogicznie krzywe zęby czy też jakieś inne zaniedbania w tej kwestii, mogą wpędzać w brak pewności siebie. Jeżeli tak się stało, nie warto bagatelizować tej sytuacji, a jak najprędzej jej przeciwdziałać. Właściwie każde, nawet najbardziej krzywe ząbki, można wyprostować. Niewątpliwie potrzebujemy na tego typu działania sporo czasu oraz będzie nas to kosztować, niemniej jednak , uwierz, warto.

Równe zęby dodają atrakcyjności, promienny uśmiech demonstrujący rząd równiutkich zębów, wygląda ślicznie na każdym zdjęciu a dodatkowo zjednuje nam przyjaciół. To prawda, starczy ledwie kilka pierwszych sekund, by zrobić sobie pogląd o nowo poznanej osobie. Nie można zaprzeczyć, iż gdy taki ktoś, obdaruje nas promiennym uśmiechem, od razu dodamy jej kilka plusików więcej.

Więcej: specjalista ortodonta Katowice

Related posts