Sporej ilości osób tyczy się problem z prawidłowym spaniem.

Sporej ilości osób dotyczy kłopot z snem. Prócz sytuacji, w których naturalne czynniki zaburzają nam sen, bardzo częstym tego powodem jest nie odpowiedni materac, złej jakości poduszka. Ostatnimi laty zdecydowanie bardziej zdrowszą alternatywą dla zwykłych poduszek, są ortopedyczne poduszki. Od paru lat na rynku możemy zakupić poduszki profilowane które zwane są również poduszka szwedzka bądź poduszka medyczna.

Zwyczajne poduszki zrobione z puchu, półpuchu lub pierza, na początku, w momencie kiedy są dopiero co kupione bardzo dobrze pełnią swoją rolę. Niestety podczas użytkowania tracą własną miękkość, ugniatając się tworzy się z nich praktycznie taki „naleśnik”. Taka forma na pewno nie jest zdrowa dla naszego kręgosłupa. Poduszki ortopedyczne mają wyprofilowany kształt, który odciąża nadwyrężone mięśnie, zapewniając nam uczucie prawdziwej ulgi a także relaksu, przy jednoczesnym dopasowaniu się do kształtu figury. Niektóre odmiany poduszek są nasączane pięknie pachnącymi olejkami aromatycznymi- coś dla sylwetki i coś dla ducha. Często, kiedy rano się budzimy, wydaje się nam, że nie będziemy mogli dźwignąć głowy. Czujemy jak ból rozpiera nam naszą głowę. Strasznie boli nas szyja oraz barki.

Częstokroć ból promienieje wzdłuż odcinka lędźwiowego, aż do nerek. Poprzez to na pewno warto zastanowić się na zmianą klasycznej poduszki na poduszkę profilowaną. Choć cena takiej poduszki nie jest niska, jestem pewna, iż zdrowie jednak jest najcenniejszym darem.

Więcej: dr sapporo

Related posts