Zakwaszenie organizmu jest to zakłócenie wartości pH.

Objawy zakwaszenia organizmu są niezbyt specyficzne a także bardzo powszechne, poprzez to łatwo je można zbagatelizować. Zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej, które nie są leczone pomału się pogłębiają oraz stają się coraz trudniejsze do tego, aby je wyrównać. Warto obserwować nasz organizm, ażeby w porę dostrzec wszelkie nieprawidłowości.
Zakwaszenie organizmu to zaburzenie wartości pH panującego w organizmie. Płuca a także nerki, które odpowiadają za regulację pH muszą radzić sobie ze znacznie zwiększoną ilością kwasotwórczych pierwiastków, co wywołuje bardzo wiele rozmaitych objawów. Do takich objawów należą zła kondycja włosów oraz paznokci, trudna do zlikwidowania nadwaga, chroniczne zmęczenie oraz obniżona odporność.
Najbardziej powszechną przyczyną takiego zakwaszenia organizmu jest zła dieta, w której znacząco dominują kwasotwórcze produkty, czyli przede wszystkim nabiał, przetwory zbożowe oraz mięso.
Żeby wyleczyć zaburzenia kwasowo-zasadowej w naszym organizmie, trzeba skupić się przede wszystkim na odpowiedniej diecie. Do produktów zasadotwórczych należą owoce i warzywa, poprzez to konieczne jest uzupełnienie w nie codziennej diety. Przydane będzie również unikanie sytuacji stresowych albo znalezienie odpowiedniej techniki relaksacji i właściwa dawka snu.
Odkwaszanie organizmu jest długim procesem, natomiast niesie za sobą wielkie korzyści zdrowotne. Utrzymanie równowagi między kwasami a zasadami, to podstawa homeostazy całego ciała.

Autor: zakwaszenie organizmu

Related posts